Cumartesi, Eylül 30, 2023
22.4 C
Hassa

Adil ÇETİN

1958 Hassa doğumlu. İlkokulu Hassa’da, ortaokulu Antakya Kurtuluş Ortaokulu ve Kırıkhan Ortaokulu’nda, liseyi de Kırıkhan Lisesi’nde okudu. Bursa Eğitim Enstitüsü’nden Matematik Öğretmeni olarak mezun oldu.

1982 yılında Muğla’da öğretmenlik mesleğine başladı. Akabinde Kayseri’de, Kahramanmaraş’ta Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda matematik öğretmeni ve yönetici olarak görev yaptı.

1992 yılında Sağlık Bakanlığı’na geçerek Kırıkhan Sağlık Meslek Lisesi’ne matematik öğretmeni olarak tayin oldu. Okulun müdür yardımcılığını yaptı. Atadnığı Hatay İl Sağlık Müdür Yardımcılığında 13 sene görev yaptı. Sağlık Bakanlığının teşkilat yasasının değişmesi sonucu “Araştırmacı” kadrosuna aktarıldı. Halen Hatay İl Sağlık Müdürlüğünde Araştırmacı olarak çalışıyor.

Kend ismi ile ilk yazısı 1982 yılında Muğla’da günlük olarak yayınlanmakta olan Hamle gazetesinde “Öğretmenlikte Başarının Şartları” başlığı ile 9 gün yayınlandı. Yaygın ve yerel ölçüde yayın yapan, değişik dergi ve gazetelerde yazıları yayınlandı. Yayınlanmış 9 kitabı bulunmaktadır.

Yazarın Hatay üzerine yoğunlaşması, Hatay Keşif Dergisi ile buluşarak, dergide Hatay ile ilgili yazılar yazması ve Hatay üzerine çok çalışmalar yapan Araştırmacı Yazar Sayın Mehmet Tekin ile tanışması ile başlar.

Beş yıl boyunca Hatay Keşif Dergisi, Kırıkhan’da yayınlanmakta olan Güncel Olay gazetesi, Antakya’da yayınlanmakta olan Hatay Bugün gazetesi ve Medya Hatay gazetesi, İskenderun’da yayınlanmakta olan Körfez gazetesinde kitap tanıtım yazıları yazdı.

Halen kısa adı İLESAM olan Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nin Hatay İl Temsilciliğini yürütmektedir. Hatay Şairler Yazarlar Derneği üyesidir.


Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON BAŞLIKLAR

POPÜLER

Yazıyı Paylaş:

Abone Ol

Benzer Başlıklar
İlgili

Ali Mete TUNÇ

Gizemli Mağara - Ali Mete'nin Fantastik Maceraları Ali Mete Tunç Kitap...

Hüseyin FERHAD (Hüseyin HAMEŞ)

25 Aralık l954, Hatay Hassa doğumlu. Asıl adı Hüseyin...

Köstü Ali

Hatay’da Fransızlarla Mücadelede İsimsiz Bir Kahraman Söğüt deresinde Fransızlara karşı...

Mehmet Sabit EREN

13.04.1962 Hassa doğumlu olan Mehmet Sabit Eren evli ve...