Salı, Nisan 23, 2024
26.7 C
Hassa

Hassa Lav Tüpü Mağarasında Akdeniz Nalburunlu Yarasasını

Hatay’da nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Akdeniz Nalburunlu Yarasasını görmek isteyenler Hassa ilçesindeki lav tüpü mağarasını ziyaret ediyor.
Hatay’ın Hassa ilçesinde nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan, diğer Nalburunlu türlere nazaran daha az görülen ve bilimsel adı Rhinolophus Euryale Blasius 1853 olan Akdeniz Nalburunlu Yarasası’nı görmek isteyenler lav tüpü mağarasını ziyaret ediyor. Hafta sonu turlarla Hassa ilçesine gelen gezginler mağara içinde bulunan yarasaları fotoğraflıyor. Hatay Geziseverler Grubu üyeleri de hafta sonu lav tüpü mağarada yaşayan Nalburunlu Yarasaları görmek için dağa tırmandı.

Hatay Geziseverler Grubu adına konuşan Orhan Aşıkoğlu, “Yöre halkı adıyla dipsiz mağara olarak bilinen ve Türkiye’de sadece 2 tane olduğunu öğrendiğimiz ve içerisinde nesli tükenmekte olan Nalburunlu Yarasaları gurubumuzla beraber gördük inceledik” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON BAŞLIKLAR

POPÜLER

Yazıyı Paylaş:

Abone Ol

Benzer Başlıklar
İlgili

Deprem sonrası Hassalılar hayata tutunmaya çalışıyor

Anadolu Ajansı'ndan Ömer Ürer ve Emre Ayvaz Hassa'da çiftçilerimizin...

Hassa’da Depremin İzleri

https://www.dailymotion.com/video/x8jhscx Hatay'ın Hassa ilçesindeki tarım arazileri, ormanlık alanlar ve yollarda...

250 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Start Verildi

Duyurusu yapılan 250 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Hassa...

Doğa tutkunlarının yeni keşfi ‘Saklı Cennet Şarlağan Şelalesi’

https://www.facebook.com/watch/?v=1453407128511045 Amanosların terörden temizlenmesi, Türkiye’nin cennet köşelerini yeniden keşfedilmesini sağlıyor....

2240 rakımlı Mığır zirvesinde yayla çayı mesaisi

https://www.facebook.com/musgul72/videos/774016833943265 Amanoslar'ın zirvesinde yayla çayı mesaisi Terörle mücadelede elde edilen başarı,...