Çarşamba, Ekim 4, 2023
25.6 C
Hassa

HBB’nin Defne ve Hassa projeleri için ek kredi talebi reddedildi

Aktepe Hassa İçme Suyu ve Kanalizasyon şebekesi İnşaatı için kullanılacak ve finansmanı Japonya Uluslararası İş Birliği Ajansı(JICA) tarafından karşılanacak kredi Hassalı Büyülşehir Belediye Meclisi üyelerinin oyları ile red edildi.

Defne Turunçlu Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı ve Aktepe Hassa İçme Suyu ve Kanalizasyon şebekesi İnşaatı için kullanılacak ve finansmanı Japonya Uluslararası İş Birliği Ajansı(JICA) tarafından karşılanacak ek kredi talebi için HBB Başkanı Lütfü Savaş’a yetki verilmesi konusu bir kez daha HBB Meclisi gündemine taşındı.

Nisan ayı meclis toplantısında kabul edilen kredi talebi için İller Bankası fiyat artışları nedeniyle revize istemiş ve konu bir kez daha meclisin gündemine gelmişti.

Cumhur İttifakı meclis üyelerinin ret oyu vermesiyle onay görmeyen ek kredi talebi, bu ayki meclis toplantısında bir kez daha görüşüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON BAŞLIKLAR

POPÜLER

Yazıyı Paylaş:

Abone Ol

Benzer Başlıklar
İlgili

Deprem sonrası Hassalılar hayata tutunmaya çalışıyor

Anadolu Ajansı'ndan Ömer Ürer ve Emre Ayvaz Hassa'da çiftçilerimizin...

Hassa’da Depremin İzleri

https://www.dailymotion.com/video/x8jhscx Hatay'ın Hassa ilçesindeki tarım arazileri, ormanlık alanlar ve yollarda...

250 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Start Verildi

Duyurusu yapılan 250 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Hassa...

Doğa tutkunlarının yeni keşfi ‘Saklı Cennet Şarlağan Şelalesi’

https://www.facebook.com/watch/?v=1453407128511045 Amanosların terörden temizlenmesi, Türkiye’nin cennet köşelerini yeniden keşfedilmesini sağlıyor....

2240 rakımlı Mığır zirvesinde yayla çayı mesaisi

https://www.facebook.com/musgul72/videos/774016833943265 Amanoslar'ın zirvesinde yayla çayı mesaisi Terörle mücadelede elde edilen başarı,...