Çarşamba, Ekim 4, 2023
25.6 C
Hassa

Hızlı Tren Medeniyetler Şehri İle Buluşmalı

ATSO’dan hızlı tren projesine destek çağrısı

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’nın duyurduğu hızlı tren projesine Hatay’ın da dahil edilmesiyle ilgili projeye destek verdiklerini açıkladı.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) “Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Hattı”nın İslahiye İlçesinden Hassa ve Kırıkhan İlçelerini bağlayarak Antakya ilçemize ulaşması konusundaki projeye tam destek verdi.

ATSO, konuyla ilgili gerekli yazıları ilgili kurumlara ileterek, şehrin dinamiklerinden destek istedi. ATSO tarafından yapılan açıklamada, “Gelişmiş Ülkelerde ekonomik ve güvenilir olması nedeniyle en çok tercih edilen ulaşım aracı Demiryolu taşımacılığıdır. Ülkemizde Demiryolu yatırımları hızla yapılmakta sosyal, kültürel ve ekonomik olarak şehirlerimizi birbirine bağlamaktadır. Bu kapsamda yapımı devam eden Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Hattı bunlardan biridir.

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, 15.09.2020 tarihinde katıldığı yerel bir televizyon programında “Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Hattı”nın İslahiye İlçesinden Hassa ve Kırıkhan İlçelerini bağlayarak Antakya ilçemize ulaşması konusundaki fikrini Hatay Kamuoyu ile paylaşmıştır. Bu fikir İş Dünyası olarak bizleri fazlasıyla heyecanlandırmıştır. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugüne kadar İlimizin Ekonomik ve Sosyal alanda pozitif yönde katkı sağlayacak tüm çalışmalara destek verdik vermeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda konu ile ilgili yazılarımızı; Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları TCDD Taşımacılık, T.C Hatay Valiliği, TOBB | Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne yazarak destekliyoruz. Tüm seçilmişleri, atanmışları ve Sivil Toplum Kuruluşlarını bu konuya duyarlı olmaya davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON BAŞLIKLAR

POPÜLER

Yazıyı Paylaş:

Abone Ol

Benzer Başlıklar
İlgili

Deprem sonrası Hassalılar hayata tutunmaya çalışıyor

Anadolu Ajansı'ndan Ömer Ürer ve Emre Ayvaz Hassa'da çiftçilerimizin...

Hassa’da Depremin İzleri

https://www.dailymotion.com/video/x8jhscx Hatay'ın Hassa ilçesindeki tarım arazileri, ormanlık alanlar ve yollarda...

250 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Start Verildi

Duyurusu yapılan 250 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Hassa...

Doğa tutkunlarının yeni keşfi ‘Saklı Cennet Şarlağan Şelalesi’

https://www.facebook.com/watch/?v=1453407128511045 Amanosların terörden temizlenmesi, Türkiye’nin cennet köşelerini yeniden keşfedilmesini sağlıyor....

2240 rakımlı Mığır zirvesinde yayla çayı mesaisi

https://www.facebook.com/musgul72/videos/774016833943265 Amanoslar'ın zirvesinde yayla çayı mesaisi Terörle mücadelede elde edilen başarı,...